KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 10684379
*
nr 1068 4379
Hjalmar Eneroth
(1869-1964), Sverige
Akvarell, Hjalmar Eneroth (1869-1964), Sydländskt motiv, 26x35
Hjalmar Eneroth, född 1869 i Vetlanda, död 1964 i Stockholm, svensk målare och tecknare.
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 14 november 2016
kl 20:19:51
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
14/11 16:43:44
1
100 kr
14/11 19:27:44
2
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Hjalmar Eneroth
Hjalmar Eneroth, född 1869 i Vetlanda, död 1964 i Stockholm, svensk målare och tecknare.
Läs mer om Hjalmar Eneroth
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller hjalmar eneroth svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige sydländskt motiv vattenfärg
-
6381 Akvarell
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:22
-
8033 Akvarell
Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Sovande barn..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:29
-
8070 Blandteknik
4 st, Ã…ke Wilhelm Andersson (1922-1988), Sverige. ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:33
-
8063 Collage
Maria Hagelby (f. 1957), Sverige. Signerad, kompos..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:20
*
Hjalmar Eneroth
Hjalmar Eneroth, född 1869 i Vetlanda, död 1964 i Stockholm, svensk målare och tecknare.
Läs mer om Hjalmar Eneroth
nr 1068 4379
Hjalmar Eneroth
(1869-1964), Sverige
Akvarell, Hjalmar Eneroth (1869-1964), Sydländskt motiv, 26x35
Hjalmar Eneroth, född 1869 i Vetlanda, död 1964 i Stockholm, svensk målare och tecknare.
| Utrop: | 500 kr |
|---|---|
| Såld: | 150 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 14 november 2016 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 14/11 16:43:44 | 1 | 100 kr |
| 14/11 19:27:44 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Hjalmar Eneroth
Hjalmar Eneroth, född 1869 i Vetlanda, död 1964 i Stockholm, svensk mÃ¥lare och tecknare.Läs mer om Hjalmar Eneroth
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller hjalmar eneroth svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige sydländskt motiv vattenfärg
-
6381 Akvarell
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:22 -
8033 Akvarell
Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Sovande barn..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:29 -
8070 Blandteknik
4 st, Ã…ke Wilhelm Andersson (1922-1988), Sverige. ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:33
-
8063 Collage
Maria Hagelby (f. 1957), Sverige. Signerad, kompos..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:20



